marynochka: (Default)
2017-08-20 12:01 pm

(no subject)

Продовжую активно проводити відпустку. Вчора вдень поїхали і таки купили Ігорю взуття, знайшовся нарешті магазин, де був 46-й розмір. Потім посиділи в Львіських пляцках. А вечором подалися дивитися на Русанівські фонтани. Ті що світяться і танцюють під музику. Було прикольно, тільки музика трохи затиха. Потім посиділи в якомусь грузинському ресноранчику там поруч. Щось я геть у відрив пішла. Треба якось вгамуватися чи що. А може й ні.

marynochka: (Default)
2017-08-18 10:04 pm

(no subject)

Гарний англійський термін для поганих стосунків: relationshit
marynochka: (Default)
2017-08-18 05:34 pm

Про відпочинок

Отож повернулися ми із Скадовська. Нічого так з’їздили. Із сумкою в Києві Олег допоміг, а в Херсоні пощастило: поїзд ішов з другої платформи і там зручні переходи через колію.

Місце, де ми зупинялися, дещо неоднозначне. Від моря виявилося далеко, але ми ходили два рази в день і нічого. Зате дворик дуже тінистий, я таке люблю.

Сподобався пляж (йдеться про дитячий пляж, той, що справа від порту) . Там пісочок і дуже мілке море. Ну тобто ідеш-ідеш, а воно все по коліна. Не страшно, що дитина заграється і булькне на глибину. Але тим, хто вміє плавать, незручно, тому народ обирає центральний пляж. Там теж спочатку мілко, проте швидше дійдеш до глибокого. Ну і в зв’язку з цим на дитячому пляжі більше місця і дешевші шезлонги. Мені сподобалося, що там скрізь є оці навісики від сонця.

Вода брудна, звичайно. Ну як: вранці чиста, але холодна, а ввечері тепла, але каламутна. І медуз повно, але нас вони не жалили. Медузи там взагалі класні: не отаке незрозуміло що, схоже на целофан, як я колись бачила в Криму. Ні, тут медуза як на картинці в книжці: із синеньким обідком, із щупальцями, із хрестиком оцим. Ясно, що діти намагаються її вхопити або хоча б доторкнутися. Ну і жаляться, зрозуміло. А мій їх боявся, тому не чіпав.

Ясно, що на пляжу купа усякого такого: гірки, дротики, «пахлава медовая/креветка/вареная кукруза». За кидання дротиками по кульках дають приз у вигляді брелка. Ми привезли стільки тих брелків, що можемо самі відкрити подібну точку. Ну і взагалі на відпочинку ті гроші летять, а тут ще й з дитиною, якій все хочеться.

Інфраструктура мені не сподобалась: банкомати, ринок, аптека далеко. Громадського транспорту практично немає (ну принаймні я його не бачила, ходить дуже рідко), їздили на таксі, як було треба, правда воно не дороге. Ну і плюс оця їхня мода влаштовувати зручності у дворі. Бляха муха, 21 століття надворі, я пам’ятаю в тій же кримській Миколаївці люди якось масово доперли, що має стояти бойлер і туалет. А тут наче пороблено.

І чому воно так: облаштувать пляж додумались, а житло ні. А в Миколаївці було навпаки: житло облаштоване, а пляж ні.

Наступного року треба спробувати поїхати втрьох. Тільки будиночок треба брати поближче до моря. Або взагалі в оцей їхній санаторій Скадовськ поїхати. Там така територія гарна. Але дорого, зараза. Поживем-побачим.

marynochka: (Default)
2017-08-04 11:42 pm

(no subject)

Щось у мене мандраж перед поїздкою. Стільки варіантів потрапити в якусь халепу, стільки гарантованих неприємностей. Всього не передбачиш і скрізь соломки не підстелиш. Не справляюсь я самотужки з відповідальністю одночасно і за себе і за того хлопця.

marynochka: (Default)
2017-08-04 07:51 pm

(no subject)

В мене тут з*явилася чергова "геніальна" ідея. Якщо для пошуку правильного рішення необхідно активно генерувати хибні ідеї і не боятися їх висловлювати, то може саме цю властивість мозку і треба тренувати під час навчання? Завдання для розвитку цієї властивості можуть виглядати так: " у Тані 2 яблука, у Васі - 3. Скільки яблук у дітей разом?" Але метою є не сказати, що яблук 5, а придумати якомога більше версій, чому їх не 5. Наприклад: "4, бо одне вони з*їли", "10, бо мама принесла ще 5", і навіть "ні одного, бо прилетіло НЛО і все вкрало".

Ну ясне діло це не в рамках курсу математики треба вчити. А можна і в рамках, як окреме завдання для генерування хибних ідей.

Може настольну гру таку придумать? Ведучий загадує проблему, а всі гравці по кругу висувають гіпотезу. Хто не зміг нічого нового придумать - вибуває.
marynochka: (Default)
2017-08-01 05:43 pm

(no subject)

Читаючи ресурс http://posmotre.li зрозуміла яка дійсно є користь від вивчення літератури в школі. Вона, звичайно, мізерна в силу методики викладання предмету і нерозуміння мети вивчення, але все ж є. А користь полягає у вивченні методів передчі певних австрактних, непрагматичних ідей великій кількості інших людей.

Правда вивчення по великому рахунку зводиться до просто ознайомлення з великою кількістю творів. І підібрані вони не дуже вдало: часто твори шкільної програми просто нецікаві сучасним школярам. Але можна це пробачити літературознавству. По-перше, протягом тривалого періоду з випуском книг був напряг, читайте, що дають (якщо вам пощастило і ви грамотні). А по-друге гуманітарна ж наука, що з неї взяти, займається потихеньку накопичуванням фактів, а там буде видно.
marynochka: (Default)
2017-07-28 08:33 pm

(no subject)

Ці вихідні останні перед відпусткою. Тому на них треба зкупитися перед поїздкою. Але передають сильний дощ. А ще в мене болять ноги.

marynochka: (Default)
2017-07-27 09:57 pm

(no subject)

Вчора була на вечорі настільних ігор. Було дуже круто. Запропоновано було пограти у Мафію, Аліас і Діксіт. Я грала в останнє. Дуже сподобалося. Навіть раз виграла. Люблю психоделічні загадкові картинки. Словом, варто ходити.

marynochka: (Default)
2017-07-24 11:33 am

(no subject)

Шакарний аналіз творчості такого-собі художника Шилова. Детально на пальцях пояснюється чому для гарного потрета недостатньо простої схожості.
marynochka: (Default)
2017-07-22 07:39 pm

Егоїстичний ген

Дочитала "Егоїстичний ген" Докінза. Звичайно, з багатьма його ідеями я була знайома з інших джерел, але було цікаво ознайомитись з першоджерелом. оскільки вперше книга вийшла 40 років тому (1976 рік), то сучасне видання майже на третину складається з приміток. Автор багато в чому поміняв свою точку зору і не боїться цього визнати. Саме за це я люблю біологів: вони знають, що їхні знання - це лише гіпотези, а тому уникають категоричності. Але через засилля таких приміток, важко цитувати фрагменти, що мені сподобались.

А ще мене цікавить ось що: чому "Егоїстичний ген" не зустрічався мені раніше? Взагалі з американський підходом до біології я познайомилась завдяки книзі П. КЕМП, і К. АРМС. "Введение в биологию". В ній, знаєте, теж еволюція - це основа всіх основ, генетика - це наше все. Проте хоча ця книга в оригіналі вийшла в 1981 році, в ній немає згадок не тільки про Докінза, але й про інших вчених, на яких він посилається (Гамільнота, Фішера) з їхніми теоріями. І я не можу зрозуміти чому так. Невже його праці на той момент не були ще популярними? Чи просто в США існує кілька біологічних шкіл і ці автори належать до іншої?

Словом, "Егоїстичний ген" рекомендую, звичайно, як рекомендують, скажімо, буквар.

marynochka: (Default)
2017-07-20 09:50 pm

(no subject)

Аліна Фаркаш про газлайтинг:

Общество в целом склонно к газлайтингу. Ну, знаете такое: никого нельзя обидеть, можно только обидеться. Если я узнаю, что моя подруга за моей спиной говорит обо мне гадости, то я обижусь. Если близкий человек сделает мне замечание прилюдно, а не наедине — я обижусь. И я обижусь на множество других подобных вещей, просто потому что испытывать эмоции — нормально. Как боль — это сигнальная система нашего тела, показывающая, что с ним происходит нечто опасное и нежелательное, так обида — сигнальная система нашей психики. И игнорировать ее (а тем более делать вид, что ее не существует) странно и опасно для самого же себя. Потому что, если вы не обижаетесь, то это значит одно из двух:

1.Вы не испытываете ни к кому привязанности, у вас нет никаких положительных ожиданий, проще говоря, вы психопат. В медицинском смысле.

2. Вы обижаетесь, но предпочитаете загнать эмоции как можно глубже, чтобы выдать миру образ вечного позитивщика без страха и упрека. И ей-богу, для психики все же безопаснее, чтобы вы были психопатом.

marynochka: (Default)
2017-07-20 07:58 pm

Дві утопії

Прочитала сьогодні "На початку" Дмитра Чернишова ака Мітрич. Книга цікава, але трохи така еклектична. Чимось нагадує глобальну політичну програму. Автор критикує сучасний стан речей, викладає свою систему цінностей, наводить численні історичні приклади поведінки людей, які відповідають цим цінностям, а потім описує організацію суспільства майбутнього, як він її бачить. Якби мені було років 13 або хоча б 17 - я була у захваті. Але зараз мені 35 і я знаю, що теорії "Если бы парни всей земли..." не працюють. Але разом з тим в книзі обгрунтовується та ідея, що навіть один в полі воїн. Кожен може змінити життя на краще в силу своїх можливостей, хтось більше, хтось менше, але маленький крок в правильному напрямку краще ніж нікого.

В зв'язку з цією книгою згадала іншу: "Омріяну Україну" Олексія Толкачова (широко відомого у вузьких колах громадського діяча). Здавалося б і там і там купа пафосу, але в "Омріяній Україні" він не конструктивний і тому нормально прочитати її не змогла. Я не знаю чому. Можливо справа в різному ставленні авторі до релігії. А можливо справа в тому, що Чернишов говорить про загальнолюдські цінності, а не про якусь національну ідею.

"В основі (системи) не повинні бути релігія, мова або національність. Цевсе, як правило, дістається нам від народження, тобто — випадково і ніяк нами не заслужено. Це повинна бути спільнота, об’єднана морально-етичними засадами і, що найголовніше — своєю поведінкою. Не так важливо, у що людина вірить —набагато важливіше, що вона робить. Не важливо, які ідеали сповідує смертник, що підриває автобус, — важливо тільки те, що він вбиває людей".

(На всяк випадок нагадаю, хто не в курсі, Мітрич путінський режим не підтримує, і цією фразою не натякає на те, що хтось там "один народ". Просто є якість загальнолюдські цінності і саме на них має грунтватися нормальна людська мораль).

Словом, рекомендую обидві книжки (хоч другу і не змогла прочитати).

marynochka: (Default)
2017-07-19 12:17 pm

(no subject)

Зрозумівши, що ні подивиться, ні прочитати "Гру престолів" я не можу, почала читати, як воно там називатиється правильно, вікію по цьому серіалу. Іде важко, але принаймні я позапам*ятовувала імена деяких персонажів. Тим більше, що можна читати історію кожного з них окремо. Почала з оцієї біленької з драконами. Її виявляється звуть Дейнеріс. Одна біда - з рештою персонажів вона пов*язана слабо.
marynochka: (Default)
2017-07-18 09:02 am

(no subject)

Прочитала "Не прислоняться" (Олег Дивов, Макс Рублев) про роботу метрополітену. Головного сюжету немає, просто набір епізодів, але написано цікаво. Робота машиніста дуже відповідальна і напружена, але при цьому страшенно нудна. Таке теж буває (в цьому житті все буває). Основні постулати: графік руху - це святе, заважати закриттю дверей у вагоні - це страшний, практично смертний гріх. Ніколи так не робіть.
marynochka: (Default)
2017-07-14 10:31 pm

(no subject)

Дві замітки про те, як важко зняти психіатричний діагноз, поставлений в дитинстві (один і два). Ясно, що при такому підході сто раз треба подумати чи йти до психіатра: вилікувать - не вилікують, а тавро на все життя поставить - це запросто. Нафіг треба.

marynochka: (Default)
2017-07-14 09:21 pm

(no subject)

Сьогодні Владик останній раз був у садочку (читачі фейсбуку в курсі, бо Ігор про це вже написав). Якось це зовсім незвично. І сумно.

marynochka: (Default)
2017-07-14 03:40 pm

(no subject)

А тут осього пишуть, що вийшла третя частина Сибірії.

Тільки от неясно що значить: "В России и на территории стран СНГ и Балтии игра была издана компанией «Бука» под названием «Сибирь 3» для PC/Mac, PlayStation 4 и Xbox One" Під віндою вона піде чи ні? Оце PC/Mac що означає?
marynochka: (Default)
2017-07-14 03:04 pm

(no subject)

Із баша:
он: спам пришел, предлагают видеоигру с тематическими тэгами "симулятор свиданий", "психологический хоррор"

она: Первая реалистичная игра по ходу

===

Ну і чому вони не написали назву? Я хочу цю гру!
marynochka: (Default)
2017-07-14 10:43 am

(no subject)

Є що читати дома на паперових носіях - ціла черга. В маршрутці слухаю черговий роман-серіал Марініної. А от що читати на роботі, коли буває вільний час, не можу придумать. Може ви недавно (або давно) прочитали якусь цікаву книгу і вам дуже хочеться її обговорить, а немає з ким? Пишіть, якщо теж зачепить - буду читать.
marynochka: (Default)
2017-07-12 08:08 pm

(no subject)

А от не можу зрозуміти: ось такий гумористичний ролик, де чоловік і жінка розглядаються як речі, можна вважати сексистським чи ні? Напевне ні, там же представники обох статей розглядаються як функції, я не як люди.