(no subject)

Aug. 18th, 2017 09:50 pm
robofob: каченя з word (Default)
[personal profile] robofob
Отець Іларіон на рік мене молодший, але як казали покійна баба Вєра "на десять більший".
"Мумии курят гашиш."
Ще в школі він був уже поетою-аванґардистом.
Ілля збирав усе, що було надруковане. Підлітками ми вже крали в трьох миргородських магазинах новоприбулі книжки, ховаючи їх під сорочки. Ілля в цьому, здається, не брав участи – але його бібліотека... Це єдине на моїй пам'яти зібрання, де є дев'ятитомній Фолкнер, так, саме він, чорний! Двадцять років тому я запропонував йому, як помре, відказати мені у спадок. Все ще чекаю :)
Якось були ми з ним в гостях у дяді Володі "на тому дворі". Це ще Миргород, але вже не зовсім, тобто "часний сектор", як то мовиться суржиком. Так ото ж... Тоді ми приїхали туди двома велосипедами. Іларіон нормальним, а я "Десною". Випили, звісно. (Місцеві цигани, бачачи мене, сидячим на багажнику "Дєсни" в чорній косусі, чоботах "казакі" й зі кошмарною чорною бородою, сміялися до ковіньок.) Й поночі їхати назад, на центральну благословену вулицю Гоголя.
Отож їдемо. Темно, як у відьми в піхві. Й тут збоку виїжджа легковий автомобіль. Штовха мене в бік і їде собі. Я ж втримався, руль вивернув, видихнув, уссявся й далі. Наганя отець Іларіон:
- А ты, оказывается, умеешь на велосипеде ездить.
Це була найбільша похвала в моєму житті, й я досі пишаюся.

(no subject)

Aug. 18th, 2017 09:07 pm
robofob: каченя з word (Default)
[personal profile] robofob
Дід були запеклий сталініст. Такий висновок я роблю з півтораметрового портрету Сталіна, який дістався по його смерти дядькові разом з машиною "Жиґулі" й двоствольною крісою.
Спочатку партія кинула його на вірьовочну фабрику, там Дід вирощував коноплі навкруг Миргорода. Мабуть, хороші мотузки робив (уже потім опісля з місцевими панками никаючи селами чув я "оце твій дід тут хорошу посадку робив"). Потім призначили його директором колгоспного ринку. З цього ми мали ті ж таки "Жиґулі", якими дід встиг покерувати один раз. Вийшов з машини, нахиливсь шнурівку поправити, та й усе. Так, нахилившись, і закінчив свій шлях, з Миргорода через Берлін до Миргорода.
Двоюрідний братік запам'ятавсь містянам тим, що мале кидало з третього поверху на гольову лисому перехожому помідори, а як той матюкавсь, кричав "я дірєктор ринка!". (Тепер він політолог, і кричить приблизно те ж саме :).
Привіз звідтіля "уголок". Кутній диван з дзеркалами, прикрашений товстенькими ангелятками, й стіл. Баба, сівши перший раз, диван репнули, й з нього пострибали срібні монети, ліком на сто сорок. Що з ними потім зроблено, історія замовчує, але останню я, взявши показати одноліткам, загубив у підвалі, де була наша схованка тіпу "штаб Тімура". (Кажуть, отець Іларіон й досі кожнороку споряджує туди експедицію шукать "медальона вирібу Альбрехта Дюрера" :). Стіл з лев'ячими лапами потім тітонька віддали подрузі за музикальний центр. Скільки б проїснував той центр, невідомо, але тітонька досі, заходячи в гості до подруги, сіда за стіл по-хазяйськи.

(no subject)

Aug. 18th, 2017 08:24 pm
robofob: каченя з word (Default)
[personal profile] robofob
Діда звали – Віталій. У тридцять третьому воно приповзло напівмертве до воєнкомату, вимовило ім'я. "Что это за имя, "Виталий"? Нет такого, будеш Виктор!", й став артилеристом.

(no subject)

Aug. 18th, 2017 07:48 pm
robofob: каченя з word (Default)
[personal profile] robofob
Дід мене дуже любили. Більш ніж инших онуків й онучок. Хоч я був десь посередині. Дід був капітан артилерії. Пройшов усю другу сьвітову. Потім, уже опісля як він помер, я з'ясував, що було те ще падло. Бабусю пиздив ногами. Тобто рідні діти його закономірно ненавиділи.
Але до мене вже було дещо інше. Дід возили мене на "охоту", стріляти качок, посеред ночі (бабуня мало не трапила в лікарню), на рибалку о четвертій ранку,  чотирьохрічного. Сапати город до прабабці в Гаркушенці, мені довіряли збирати кольорадські жуки (є навіть хвотка, де я з відерцем без штанів).
Дід був сволота.
Раз поночі пішов я до туалету, а бачу, світло в кухні горить: сидить Дід самотній. Я підійшло. Він мені налива румку "пий, потім бараниною жареною закусиш". Що ж, я випило. Було гидко. Але баранину дідо смажити вміли, що так, то так. От з того часу я й не пив оковитої, хоча мої однорічки десь вже в сьомому класі призвичаїлися.
А я тільки в десятому :)

(no subject)

Aug. 18th, 2017 06:51 pm
robofob: каченя з word (Default)
[personal profile] robofob

Було мені рочків зі пʼять. Тато домовилися з Казіком (триюрідним братом) відвезти нас. Бо Дід почав відходити. Дід лежав на печі. Мовчав. Йшов звідтіля дух. Побачивши мене, сказав "піди до бджоли". Я пішов. Бджоли жалили. Їх було багато. А я малий, заплакав. Тож батько дали мені вудку й сказали "піди через буряки, там рибу полови". Я мале взяв і пішов. Через буряки була така собі посадка, тополі, а за ними ставок. А на березі ставка фільварк, десь біля трьох поверхів, але дуже занедбаний, сови в вікна залітали. Отож сиджу я на березі того ставу, ловлю риби на хліб, а поряд – ще один. Був у каптурі, проти спеку, тіпа як плащ-полатка. З такою ж вудкою, як у мене, малого. Й йому риби йшло. Десь за годину кивнув він у мій бік: "Візьми, малеча", й згріб свою рибу, й кинув до мене. Я узяв.

А пізніш увечорі додому пішов, з вудкою та рибами, а батько кажуть "дід в обід помер".

* * *

Aug. 18th, 2017 06:41 pm
bamalip: (Default)
[personal profile] bamalip
а вот старая картинка:где здесь место для компьютерных наук?

давний вопрос

Aug. 18th, 2017 06:16 pm
bamalip: (Default)
[personal profile] bamalip
немножечко об основаниях.

законно ли отличать тождественные морфизмы от изоморфизмов?
например, можно говорить о подкатегории всех изоморфизмов Iso C.
можно ли на тех же условиях говорить о классе всех тождественных морфизмов, который тоже мог бы образовывать подкатегорию?
имеется в виду случай, когда равенство на классе объектов не задано.
получается, тогда "id" заданo как операция, но не как подкласс?

с другой стороны, в рамках одного Hom-set-а С(A,A) мы можем сравнить произвольный эндоморфизм на равенство (f = id A), если мы считаем, что равенство на морфизмах, как обычно, задано.

(это у меня тут вылазят побочные конструкции, где нужно задавать буквально подкласс тождественных морфизмов. подозреваю, что лучшим способом будет отождествить его с классом всех изоморфизмов, во избежание)

* * *

Aug. 17th, 2017 03:37 pm

* * *

Aug. 17th, 2017 03:25 pm
bamalip: (Default)
[personal profile] bamalip
Эпический вопрос https://bugs.launchpad.net/snappy/+bug/1711249
и идиотский ответ https://bugs.launchpad.net/snappy/+bug/1711249/comments/1
демонстрируют, какие мудаки сидят в убунтовком менеджменте. или это был маркетинг, лол?

* * *

Aug. 16th, 2017 07:54 pm
bamalip: (Default)
[personal profile] bamalip
Риторический вопрос: почему пани Рутковски для своей якобы безопасной операционки выбрала вечнодырявый Xen, а не верифицированный L4? Конспирология приветствуется.

* * *

Aug. 16th, 2017 04:54 pm
bamalip: (Default)
[personal profile] bamalip
http://dozor.kr.ua/post/17-richniy-geniy-iz-silskoi-shkoli-na-kirovogradshchini-zoloto-z-mizhnarodnoi-olimpiadi-i-kaliforniyskiy-koledzh-tse-tilki-pochatok-2508.html

На даний момент хочу спробувати декілька напрямків цієї професії, зокрема, створення мобільних додатків для Android та IOS. Це напрямок Java-Development, дуже цікавий


Несмотря на то, что в статье фигурирует словосочетание "computer science", полет мысли ограничен рамками джавы под андроид. И ведь это наш победитель олимпиад! Никакого research, не упоминается даже (казалось бы!) модного искусственного интеллекта. Разработки роботов, вполне продаваемых самодвижущихся повозок, вполне денежной биоинформатики, виртуальной реальности или нейроинтерфейса. Максимум, о чем мечтает человек - это всю жизнь пилить гуи на джаве.

(Бьюсь головой апстену).

7 чудес світу

Aug. 16th, 2017 12:03 am
robofob: каченя з word (Default)
[personal profile] robofob

1. Komodo DragonRead more... )

Красені

Aug. 15th, 2017 10:33 pm
robofob: каченя з word (Default)
[personal profile] robofob

Read more... )

Плян "бе"

Aug. 15th, 2017 09:17 pm
robofob: каченя з word (Default)
[personal profile] robofob
https://www.facebook.com/mikhail.epstein/posts/10155763444157722
"...Почему Вы повторяете... будто Чехова всегда чтили и любили «все»? Что значит «все»? Вы помните, конечно, до чего Чехова ненавидел хотя бы Мандельштам: подумать только, в Воронеже, в ссылке (1935 г.), вроде бы уж не до того, чтобы записывать по поводу постановки «Дяди Вани»: «Какая невыразительная и тусклая головоломка. Почему они все вместе? Кто кому тайный советник?...» (т. 3, с. 414–415). Кто из заметных персон символистско-постсимволистской эпохи интересовался Чеховым? Помянутый Вами Мережковский (эстетически, не идейно, так ведь и оставшийся на всю жизнь младшим сотоварищем Надсона, с коим переписывался), – да; а затем не помянутый Маяковский, разглядевший в Чехове милую своему сердцу разрушительную агрессию. А между Мережковским и Маяковским?.."
Що тут скажеш... Коли українство Гоголя стало важко приховувати – оголосили його божевільним; почало злазити москітське маскування з Іллі Ріпина – стали виставляти євреєм. Тепер і Чехів дочекався.
Аби не дай боже не хахол.
robofob: каченя з word (Default)
[personal profile] robofob

Доктор філологічних наук Олександр Пономарів відповідає на запитання читачів.

Читач Сергій хоче знати, як відмінювати назву міста Сколе.Read more... )

Profile

marynochka: (Default)
marynochka

August 2017

S M T W T F S
   123 45
6789101112
1314151617 1819
20212223242526
2728293031  

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Aug. 18th, 2017 08:22 pm
Powered by Dreamwidth Studios